datum aukce 14. 10. 2018 13:30
218
vyvolávací cena: 120 000 CZK

154. Radimský Václav 1867–1946

Krajina s řekou, kolem 1920 - olej, karton, rám, 31 × 34,5 cm, sign. PD V. Radimský

Poznámka Odhadní cena 180 000–300 000 Kč. K dílu přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Z posudku: Radimský barevnými skvrnami přesvědčivě zachytil čeřící se hladinu Labe s vodními rostlinami a břeh orámovaný stromovím. Předložený obraz Krajina s řekou patří mezi krásná a typická díla Václava Radimského, jaká byla a jsou dodnes vyhledávaným a oblíbeným sběratelským artiklem.