#154

Václav Radimský
(1867 – 1946)

Krajina s řekou

Radimský Václav 1867–1946
#154

Václav Radimský
(1867 – 1946)

Krajina s řekou

151-200
594 zobrazení
120 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
14. 10. 2018 13:30

Poznámka
Odhadní cena 180 000–300 000 Kč. K dílu přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Z posudku: Radimský barevnými skvrnami přesvědčivě zachytil čeřící se hladinu Labe s vodními rostlinami a břeh orámovaný stromovím. Předložený obraz Krajina s řekou patří mezi krásná a typická díla Václava Radimského, jaká byla a jsou dodnes vyhledávaným a oblíbeným sběratelským artiklem.

Krajina s řekou, kolem 1920 - olej, karton, rám, 31 × 34,5 cm, sign. PD V. Radimský

Václav Radimský se narodil 6. října 1867 v Kolíně nad Labem. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a poté na Akademii výtvarných umění ve Vídni pod vedením profesora E. Lichtenfelsa. Václav Radimský byl známým českým malířem, který se významně uplatnil ve Francii, kde přišel do úzkého kontaktu s impresionismem. Tento styl poté zprostředkoval české umělecké scéně. Ve Francii žil v oblasti Giverny, kde maloval místní krajinu. Po první světové válce se vrátil zpět do Čech, kde se soustředil na malbu okolí Labe a Kolína. Jeho malby byly silně ovlivněny stylem francouzského impresionisty Claude Moneta. Charakterizovaly je výrazné barvy, vzdušná a světelná atmosféra a často nesly určitou emotivní náladu. V roce 2006 mu byla uspořádána autorská výstava ve Východočeské galerii v Pardubicích. Václav Radimský zemřel 31. ledna 1946 v Kolíně nad Labem.