datum aukce 14. 10. 2018 13:30
107
vyvolávací cena: 75 000 CZK

113. Grobman Michail *1939, Kabakov Ilya *1933

The beautiful sixties – 6 ks - litografie, papír, 37/150, 2 listy textu, 56 × 75,5 cm, sign. PD tužkou Ilya Kabakov, LD tužkou Michail Grobman, 3 listy sign. PD tužkou Ilya Kabakov, 2 listy sign. PD tužkou Michail Grobman, LD slepotiskové razítko Loushy editions

Poznámka Ilja Kabakov se řadí mezi nejznámější umělce moskevského undergroundového světa. Již v roce 1965 vystavoval v Itálii na výstavě Alternative Attuali II. Jeho díla jsou zastoupena v nejvýznamnějších světových galeriích jako Centre Georges Pompidou, Guggenheim Museum či Hermitage museum. V současnosti žije v New Yorku. Michail Grobman, umělec a básník se ve svých pracích věnuje koláži, malbě a instalaci. Koncem 50. let 20. století maluje v tzv. lianozovské skupině (okruhu přátel včetně Kropivnického, kteří se každou neděli sjížděli na malé výstavy a poetická čtení do komunálního bytu výtvarníka Oskara Rabina na železniční stanici Lianozovo). V 60. letech 20. století byl aktivním členem Druhé ruské avantgardy a již v této době ironicky zpracovával ideologické výjevy. V současnosti žije v Tel Avivu.