#38

Jan Knap
(1949)

Bez názvu

Knap Jan *1949
#38

Jan Knap
(1949)

Bez názvu

1-50
564 zobrazení
140 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
22. 4. 2018 13:30

Bez názvu, 2009 - olej, plátno, rám, 35 × 45 cm, sign. LD Jan Knap 09K dílu přiložen certifikát pravosti galerie Giampiero Biasutti v Turíně, signováno autorem. Pravost ověřena autorem. Odhadní cena 150 000–180 000 Kč

Jan Knap je český malíř narozený 8. července 1949 v Chrudimi. Studoval architekturu na Stavební fakultě ČVUT v Praze v letech 1968–1969. Odešel do Brazílie v roce 1969 a o dva roky později studoval na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu u profesora Gerharda Richtera.

V roce 1972 se přestěhoval do New Yorku, kde žil a pracoval. V roce 1979 spoluzaložil skupinu Normal spolu s Milanem Kuncem a Peterem Angermannem. Během svého pobytu v USA se pokoušel prosadit jako ilustrátor, věnoval se abstraktní malbě a pracoval na různých místech, včetně vojenské služby a práce číšníka. Mezi lety 1982 a 1984 studoval teologii v Římě. V letech 1984–1989 žil a pracoval v Kolíně nad Rýnem, následně v letech 1989–1992 v Modeně.

Od roku 1992 žije a pracuje v České republice.