Brož - pravděpodobně 1. čsl. punc, Čechy, počátek 20. let 20. stol., stříbro, ryzost 800/1000, ametyst, perleť, oválná brož se stylizovaným fl orálním dekorem odpovídá svým tvaroslovím pracím z fy Javůrek-Vrabec Praha pro Artěl, délka 5 cmLit.: srovnej: Artěl, Fronek, Artěl, Umění pro všední den 1908–1935, UPM Praha, Arbor Vitae, 2009, s. 247, 248.