#12

Václav Boštík
(1913 – 2005)

Li Po: Jdu tichou půlnocí

Boštík Václav (1913–2005)
#12

Václav Boštík
(1913 – 2005)

Li Po: Jdu tichou půlnocí

Fine Arts
1 limit
628 zobrazení
19 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 12 000 Kč
21. 5. 2017 13:30

Li Po: Jdu tichou půlnocí, 1997 / Li Po: I'm going to a quiet midnight, 1997 - suchá jehla, papír, pasparta, rám, sklo, 15,7 x 14 cm, sign. UD tužkou Boštík; / Dry needle, paper, passepartout, frame, glass, 15,7 x 14 cm, sign. UD pencil Boštík;

Václav Boštík se narodil 6. listopadu 1913 v Horním Újezdě u Litomyšle a zemřel 7. května 2005 v Praze. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Williho Novaka. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny UB 12. Ačkoli začal svou kariéru s realismem, postupně se přesunul k abstraktní tvorbě, kde využíval elementární geometrické tvary a základní geometrické znaky. V jeho dílech je silný důraz na spiritualitu a mystiku, často s hlubokým zájmem o tajemství vesmíru. Kromě své vlastní tvorby se také podílel na restaurování renesančních sgrafit na fasádě zámku v Litomyšli a spolupracoval s Jiřím Johnem na památníku obětem holocaustu na zdi Pinkasovy synagogy.