#93

Fritz Kausek
(1890 – 1966)

Portrét Egona Ervína Kische

Kausek Fritz (1890-1966)
#93

Fritz Kausek
(1890 – 1966)

Portrét Egona Ervína Kische

402 zobrazení
120 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
11. 12. 2019 18:00

olej, plátno

Portrét Egona Ervína Kische, 1922

Fritz Kausek, český malíř, se narodil 30. června 1890 v Kostelci nad Černými lesy. Studoval v letech 1908–1910 na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a následně pokračoval ve studiích do roku 1914 na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Franze Thieleho. Během svého uměleckého života byl členem uměleckých skupin Prager Secession a Junge Kunst. Jeho tvorba byla výrazně ovlivněna expresionismem.

Fritz Kausek se narodil 30. června 1890 v Kostelci nad Černými lesy. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze v letech 1908–1910 a následně pokračoval ve studiích na Akademii výtvarných umění v Praze do roku 1914, kde měl jako učitele profesora Franze Thieleho. Byl členem uměleckých skupin Prager Secession a Junge Kunst. Jeho umělecký projev byl výrazně ovlivněn expresionismem.

V roce 1966 zemřel Fritz Kausek v Bad Homburgu. Jeho dílo bylo prezentováno na výstavě v Městské knihovně v Praze v roce 1995, což svědčí o trvalém zájmu o jeho umělecké odkazy a pozici v českém výtvarném kontextu.