#17

František Xaver Böhm
(1890)

Třeboň

Böhm František Xaver (1890-?)
#17

František Xaver Böhm
(1890)

Třeboň

349 zobrazení
18 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
11. 12. 2019 18:00

olej, plátno

Třeboň

Franta Böhm, český malíř narozený v roce 1890, je známý svým přínosem k českému výtvarnému umění. Narodil se v neznámém datu v roce 1890, a o jeho životě se bohužel nedochovala žádná další konkrétní data. Nicméně, i přesto lze podat stručný pohled na jeho uměleckou kariéru.

Franta Böhm studoval na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze, kde měl možnost učit se od významných umělců a pedagogů, včetně profesorů Loukoty, Preislera a Bukovace. Během své kariéry byl aktivním členem několika výtvarných sdružení, což odráží jeho zapojení do umělecké komunity.

Kromě své umělecké práce působil Franta Böhm i jako středoškolský učitel kreslení. Jeho pedagogická činnost zahrnovala působení v městech Praha, Šumperk a Třeboň, a od roku 1938 znovu v Praze. Jako učitel a autor odborné příručky "Barva v teorii a v praxi" (1932) sdílel své znalosti a zkušenosti s další generací umělců.

O jeho životě po roce 1938 a přesné datum úmrtí nemáme k dispozici informace, avšak jeho odkaz v českém výtvarném umění zůstává jako důležitý příspěvek k uměleckému dědictví.