#182

Emil Artur Longen
(1885 – 1936)

Piják

Pittermann - Longen Emil Artur (1885-1936)
#182

Emil Artur Longen
(1885 – 1936)

Piják

306 zobrazení
180 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
9. 12. 2020 18:00

olej, plátno na lepence

Piják, 1928

Emil Artur Pitterman-Longen se narodil 29. června 1885 v Pardubicích. Byl scénáristou, hercem, malířem a scénickým výtvarníkem. Spolu s dalšími umělci byl také spoluzakladatelem skupiny Osma.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl v průběhu studií vyloučen. Jeho umělecká tvorba zahrnovala autorství kabaretních scén, ilustrací a karikatur. Jako malíř vycházel z postimpresionismu a expresionismu, což ovlivnilo jeho pohled na výtvarné umění.

Emil Artur Pitterman-Longen byl známý svým přínosem v oblasti kabaretu a scénické tvorby. Po jeho smrti není dostupná žádná informace o jeho pozdějším životě. Zemřel 24. dubna 1936 v Benešově u Prahy.