technika | olej, plátno na lepence |
Piják, 1928
Emil Artur Pitterman-Longen se narodil 29. června 1885 v Pardubicích. Byl scénáristou, hercem, malířem a scénickým výtvarníkem. Spolu s dalšími umělci byl také spoluzakladatelem skupiny Osma.
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl v průběhu studií vyloučen. Jeho umělecká tvorba zahrnovala autorství kabaretních scén, ilustrací a karikatur. Jako malíř vycházel z postimpresionismu a expresionismu, což ovlivnilo jeho pohled na výtvarné umění.
Emil Artur Pitterman-Longen byl známý svým přínosem v oblasti kabaretu a scénické tvorby. Po jeho smrti není dostupná žádná informace o jeho pozdějším životě. Zemřel 24. dubna 1936 v Benešově u Prahy.