#8

Alois Bubák
(1824 – 1870)

Horská partie s řekou

Bubák Alois (1824-1870)
#8

Alois Bubák
(1824 – 1870)

Horská partie s řekou

455 zobrazení
150 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
15. 5. 2019 18:00

olej, lepenka

Horská partie s řekou

Alois Bubák byl český malíř, krajinář a ilustrátor, narozený 20. srpna 1824 v Kosmonosích.

Pocházel z rodiny řezbáře a po absolvování gymnázia v Mladé Boleslavi začal studovat bohosloveckou fakultu v Praze. Kvůli svému nadání a lásce k umění však brzy přešel na malířskou akademii, kde byli jeho učiteli Christian Ruben a krajinář Max Haushofer. Během svého studia podnikl cesty do různých částí Evropy, včetně Krkonoš, Alp a jihozápadních Čech.

Alois Bubák se specializoval na krajinomalbu a jeho obrazy často zachycovaly scenérie z Montmartru, pařížské čtvrti, kde vyrůstal. Vedle své umělecké činnosti vyučoval kreslení na pražské obchodní akademii a později i na Vyšší dívčí škole.

Bubákova tvorba zahrnuje olejomalby, akvarely a ilustrace. Jeho krajinomalby jsou známé pro svou realističnost, detailní zpracování a širokou perspektivu. Mezi jeho známá díla patří obrazy jako "Krajina nad Labem," "Jezero Gosauské," "Holnavský rybník," "Jezero Plökensteinské v Šumavě" a další. Jeho ilustrace byly publikovány v časopisech Květy a Světozor. Bubákovy práce jsou zastoupeny v pražské Národní galerii, Alšově jihočeské galerii a Muzeu Mladoboleslavska.

Zemřel 6. března 1870 ve věku 45 let na tuberkulózu. Pohřben byl na Olšanských hřbitovech v Praze.