#9

Petr Zlámal
(1949)

Šťavnaté léto

Zlamal Petr (*1949) - Šťavnaté léto
#9

Petr Zlámal
(1949)

Šťavnaté léto

396 zobrazení
35 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2020, 101x92cm, olej na plátně, signováno zezadu, nerámováno

Petr Zlámal, narozený 21. března 1949 do malířské rodiny, prokázal svůj umělecký talent a ctižádost již v dětství účastí ve výtvarných soutěžích. Narodil se v Československu, a od mala projevoval zájem o malbu. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde rozvíjel své malířské dovednosti. Po absolvování získal stipendia od Ministerstva kultury, což svědčí o jeho výjimečném talentu a schopnostech.

Petr Zlámal začal vystavovat samostatně od roku 1971, a to nejen v Československu, ale také v zahraničí, konkrétně v Itálii a Německu. Od roku 1977 se aktivně účastnil i kolektivních výstav v různých zemích, což mu pomohlo získat mezinárodní uznání a pověst.

Jeho práce jsou důležitou součástí mnoha soukromých i veřejných sbírek, včetně Muzea umění v Olomouci a Ministerstva kultury České republiky. To svědčí o tom, že jeho umělecký přínos byl oceněn nejen doma, ale i ve veřejném prostoru.

V letech 1992 až 1995 organizoval Petr Zlámal mezinárodní malířská sympozia ve Šternberku. Tato akce přilákala umělce z celého světa a vytvořila inspirativní prostředí pro uměleckou tvorbu. Zlámalovo úsilí o propojení uměleckých komunit a vytváření příležitostí pro sdílení tvůrčích myšlenek a zkušeností bylo oceněno a ovlivnilo uměleckou scénu na mnoha úrovních.