#70

Patrik Hábl
(1975)

Zlatozelené pohoří

Hábl Patrik (*1975) - Zlatozelené pohoří
#70

Patrik Hábl
(1975)

Zlatozelené pohoří

1037 zobrazení
91 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
Vyvolávací cena: 60 000 Kč
2. 5. 2021 18:00

.2015, 45x65cm, olej na plátně, signováno zezadu, nerámováno. Díla autora byla úspěšně dražena v aukčních síních Sotheby´s a Christie´s jako jediného českého umělce. Aukční rekord autora: 497.000,- Kč

Patrik Hábl se narodil 10. července 1975 v Gottwaldově (dnešní Zlín).

Nejprve absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Poté v letech 1994-2000 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Pavla Nešlehy. V průběhu svého studia absolvoval také litografické školení u M. Axmanna a studijní pobyt na Akademii Muchina v Petrohradě v roce 1997. V roce 1998 se věnoval experimentální grafice na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora V. Kokolii.

Je známý jako český malíř a jeho tvorba zahrnuje různé techniky, včetně litografie a experimentální grafiky. Je manželem architektky a básnířky Anny Beaty Háblové.