#40

Dorota Sadovská
(1973)

Madonna Lactans

Sadovská Dorota (*1973) - Madonna Lactans
#40

Dorota Sadovská
(1973)

Madonna Lactans

554 zobrazení
65 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2020, 100x100cm, akryl na plátně, signováno na vrchní hraně, nerámováno

Dorota Sadovská se narodila 5. února 1973 v Bratislavě a stala se významnou multimediální umělkyní působící na slovenské výtvarné scéně. V letech 1991 až 1997 studovala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě pod vedením R. Sikora. Následně pokračovala ve studiu na École Nationale des Beaux Arts v Dijonu ve Francii v letech 1997 až 1999.

V roce 2004 dosáhla titulu doktorky umění (ArtD.) na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Její umělecká tvorba zahrnuje nejen malbu, ale také fotografii a instalaci objektů. Kromě toho vydává autorský časopis s názvem SADO. Její práce jsou známy pro svou různorodost a schopnost zkoumat a kombinovat různé média ve prospěch jejího výtvarného vyjádření.