#18

Svatopluk Klimeš
(1944)

Hurá, hurá

Klimeš Svatopluk (*1944) - Hurá, hurá
#18

Svatopluk Klimeš
(1944)

Hurá, hurá

421 zobrazení
10 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
2. 5. 2021 18:00

2019, 50x40cm, komb.technika na desce, signováno zezadu, nerámováno

Svatopluk Klimeš se narodil 10. března 1944 v Praze a je český výtvarník, malíř, kreslíř, fotograf, multimediální umělec, performer a vysokoškolský pedagog.

V letech 1959–1963 absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Následně v letech 1967–1973 pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze.

Od roku 1998 působí jako pedagog na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. V roce 2003 byl jmenován docentem a v letech 2001–2006 zastával funkci proděkana pro studium.