#71

Mirek Kaufman
(1963)

Bivak

Kaufman Mirek (1963) - Bivak
#71

Mirek Kaufman
(1963)

Bivak

461 zobrazení
100 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
18. 10. 2020 18:00

2019, 120x100cm, akryl a olej na plátně, signatura zezadu, nerámováno

Mirek Kaufman, narozen 15. dubna 1963 v Žatci, je český malíř, jehož tvorba reflektuje jeho zájem o barvu a rozsáhlé obrazové cykly. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a na École nationale supérieure des beaux-arts v Paříži v letech 1983–1989. Následně strávil studijní pobyty ve Francii a ve Švýcarsku.

Kaufmanova tvorba nachází inspiraci v kosmologii, vědeckém experimentu a dalších oblastech. Jeho obrazy často vycházejí z hlubokého poznání filozofie zobrazování, a zároveň obsahují společensko-kritické prvky. Některé z jeho projektů zahrnují cykly jako "Tmavomodrý samet," inspirovaný vodami Davida Lynche, a "Pod povrchem," mapující minimalistické události v mikrosvětě.

Mirek Kaufman se rovněž věnuje fotografii a příležitostně i grafickému designu a tvorbě autorských knih. Jeho fotografické cykly často spojují prvky malby a fotografie, pohybující se na hranici obou médií. V posledních letech pracuje na cyklech velkých formátů, které prezentoval pod názvem "Tekutá malba."

Citát z dějin moderního výtvarného umění odráží Kaufmanův postoj k životopisným informacím, podobně jako u malíře Balthuse, který zdůrazňoval důležitost zaměření na samotná díla.