technika | olej na papíře |
signatura | RUB, |
Rozměry - výška x šířka (cm) | 100 x 70 |
datace od | 2013 |
autor | * 1975 |
Asijské hory - Sugestivní obraz jedné z výrazných osobností současné tuzemské malby vznikl na základě přímé inspirace z autorových cest po Asii. Zvláště pak z okouzlení tamními horskými oblastmi. Autor zachycuje horu mnohovrstevnatou a imaginativní. Představuje pro něj místo nejenom fyzického setkání s přírodními živly, ale vyvolává v něm touhu po dosažení jejího vrcholu, při kterém cesta je často důležitější než cíl samotný. Ve své tvorbě vychází z tradiční teorie, jejímž hlavním principem je prolnutí malby a životní energie čchi – ta obrazem doslova prochází a dodává mu pohyb a život. Vydražená částka z prodeje tohoto uměleckého díla bude v celkové výši a bez jakékoliv aukční přirážky připsána ve prospěch Centra Paraple.
Patrik Hábl se narodil 10. července 1975 v Gottwaldově (dnešní Zlín).
Nejprve absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Poté v letech 1994-2000 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora Pavla Nešlehy. V průběhu svého studia absolvoval také litografické školení u M. Axmanna a studijní pobyt na Akademii Muchina v Petrohradě v roce 1997. V roce 1998 se věnoval experimentální grafice na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesora V. Kokolii.
Je známý jako český malíř a jeho tvorba zahrnuje různé techniky, včetně litografie a experimentální grafiky. Je manželem architektky a básnířky Anny Beaty Háblové.