technika | dřevo, řezba, zlacení |
rozměr | výška 82 cm, šířka 75 cm |
provenience | Střední Evropa |
1840-1860 | Střední Evropa | dřevo, řezba, zlacení | výška 82 cm, šířka 75 cm | lustr v rokokovém historizujícím stylu pozdního biedermeieru a druhého rokoka | esovitě tvarovaná ramena, šest velkých spodních nesoucích tulejky na skleněné kryty žárovek - svíček, lustr bohatě zdobený řezbami s motivy rokají, akantů, rozvilin s úponky a rozetami, nově elektrifikovaný, funkční