Praha 1900-1920 žluté zlato o ryzosti Au 580/1000 celková hmotnost 4 gr období a styl secese jemný zlatý řetízek přívěsek (koliér) zdobený vsazenými broušenými turmalíny (rubelity) v horním oválném rámečku a spodní slze, uprostřed dva malé kulaté usazené broušené skleněné kamínky značeno pražským rakousko-uherským puncem - hlava lišky, písmeno C