#50

Luxusní velká socha koně - Rosenthal, Max Daniel Hermann Fritz

#50

Porcelain
1 limit
436 zobrazení
Vyvolávací cena: 8 000 Kč
8. 12. 2021 19:00

Německo, kolem roku 1927 bílý a barevný porcelán období a styl Art deco raritní velká socha koně ve skoku přes vysoký travnatý porost oválný klenutý bílý podstavec s reliéfními výstupky ve tvaru trávy či vegetace značeno zespodu: zeleně Rosenthal Germany, sign. M. Her. Fritz, tlačeným číslem modelu 772/I. Max Daniel Hermann Fritz (1873-1948) žák u firmy Lorenz Hutschenreuther, navrhoval sochy a sošky pro Míšeň a Rosenthal výška 31 cm šířka 47 cm