#4

Secesní moka servis pro 6 osob - Minka Podhajská, Rydl & Thon, Graniton

#4

Ceramics
4 limity
800 zobrazení
Vyvolávací cena: 4 400 Kč
8. 12. 2021 19:00

Čechy 1909-1910 ručně malovaná a zlacená keramika se smetanově bílou glazurou ve stylu vídeňské secese kruhové plné podšálky, šálky soudkovitého tvaru s kulatým úchytem, soudkovitá cukřenka s postanními kulatými úchyty a klenutým víčkem, konvička se stylizovanou nálevkou a kulatými úchyty zdobeno zlaceným ornamentem a linkami, malováno zelenými a žlutými kruhy značeno zespodu: vtlačená značka MP, číslo modelu 486. Vilemína (Minka) Podhajská (1881-1963) výška: šálek 6 cm, konvička 15,5 cm, cukřenka 9,5 cm