Československo, 2. pol. minulého století Přírodní vltavín, žluté 14karátové zlato Rozměr vltavínu 37 x 36 x 20 mm, přibližná hmotnost vltavínu 24,60 gr Ryzost Au 585/1000, přibližná čistá hmotnost zlata 5,20 gr, celková hmotnost 32,60 gr. Boleta puncovního úřadu Velký vltavín zvaný též moldavit, drahokam vzniklý při dopadu meteoritu. Rozježené skulptace, nadprůměrné váhy. Zasazený v okruží, obroučce ze žlutého zlata se závěsem. Nově označeno českým puncem: hlava labutě.