Československo, rok 1921 Olej na kartonu 46 x 54 cm Signováno vlevo dole s datací 1921 Vystaveno na členské výstavě Spolku výtvarných umělců Myslbek v Praze roku 1937 Celkový rozměr 56 x 64,5 cm Luxusní budoir či budoár s ložnicí hraběnky Colloredo Mansfeld, se starožitným nábytkem, obrazy, kobercem, kožešinami a doplňky, se zelenými tapetami se zlatými pruhy. Originální stříbrný rám s ručně řezanými ornamenty v rozích s mřížkou. Vzadu na kartonu originální papírový štítek: VI. Členská výstava Myslbeka v Pavilonu v Praze 1, Příkopy.
Josef Loukota, křtěný Josef Jindřich, byl český malíř a pedagog, narozený 28. června 1879 v Hranicích.
Studoval na umělecko-průmyslové škole v Praze a následně na Akademii výtvarných umění pod vedením Brožíka a Schwaigera. V letech 1910 až 1939 působil jako pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze. Žil ve Staré Huti, kde je po něm pojmenována ulice, a je pohřben v Dobříši.
V jeho malířském díle se objevují podobizny a žánrové obrazy. Známý je zejména svými nástěnnými alegoriemi, které jsou umístěny v Národním muzeu v Praze. Jeho obrazy zahrnovaly také výjevy ze života a jeho kresby se vyznačovaly mistrovským zachycením postav v pohybu. Loukotova díla byla vystavována na různých výstavách v Praze, Vídni, Mnichově a dalších městech.
Zemřel 23. července 1967 v Praze.