#11

KOBALTOVÝ ZLACENÝ MALOVANÝ SERVIS - RÄDLER & PILZ, VÍDEŇ

#11

Porcelain
220 zobrazení
19. 5. 2022 19:00

Rakousko - Uhersko, Vídeň 1870-1890 Kobaltový, bílý, zlacený a malovaný porcelán Ve stylu staré Vídně Sestávající se: šest šálků s podšálky, konvice, konvičky na mléko či smetanu, cukřenky. Ústřední ručně malovaný barevný motiv ve zlaté kartuši, na každém kusu jiný námět vycházející z antické mytologie : dívky, pastýři, poutníci, kupidové a amorci. Silně zlaceno, zdobeno na kobaltovém podkladu zlatými malovanými mřížkami, rozvilinami, rokaji, linkami, ozdobnou vlnovkou. Značeno zespodu: modrý úl. Rädler & Pilz, Artistisches Atelier für Porzellan - Malerei, založeno roku 1864 ve Vídni. Výška cukřenky 11 cm, výška šálku 6 cm, průměr podšálku 14 cm, výška konvice 14 cm, výška konvičky 11, 5 cm.