#8

LEONHART MILLER - KAPESNÍ SLUNEČNÍ HODINY

#8

Watch
1 limit
433 zobrazení
65 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 60 000 Kč
10. 12. 2020 18:00
Večerní aukce 2020
Večerní aukce 2020

1652 Norimberk Slonovina, mosaz 9,5 x 6 cm Signováno: Uvnitř na dolní destičce 'Leonhart Miller' Kapesní sluneční hodiny se skládají ze dvou destiček, které jsou spojeny šňůrkou, která slouží jako polus. Destičky se otevírají do pravého úhlu a mají otvor pro kompas, číselník označující denní dobu, symboly zvěrokruhu a číselník pro italské a babylonské hodiny. Tyto krásné, složité, přenosné sluneční hodiny lze nastavit pro použití v různých zeměpisných šířkách a upravit je pro použití obchodníky a cestovateli v Evropě. Diptychové ciferníky se staly populární během 16. a 17. století. Byly používány jako přenosné hodinky. Slunce bylo používáno k určování času během dne a měsíc v noci. Miller byl slavný výrobce nástrojů, který pracoval v Norimberku.