1. polovina 17. století
Německo
Olej, plátno
61,5 x 51 cm
Signováno: Nesignováno
Portrét neprovdané dívky dle textu vpravo nahoře ve věku 16 let. Podobizna prozrazuje vytříbený vkus a je úměrná módě měšťanského patriciátu. Virtuozita malíře se projevuje v decentním projevu a zároveň náznaky postavení portrétované dívky pomocí jemných detailů jako je límec s šitou italskou reticellou, diadém ve vlasech s drahými kameny a perlami a bohatě zdobený řetěz a pás.