#5

NEZNÁMÝ AUTOR - PORTRÉT DÍVKY

NEZNÁMÝ AUTOR - PORTRÉT DÍVKY
#5

NEZNÁMÝ AUTOR - PORTRÉT DÍVKY

352 zobrazení
110 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 80 000 Kč
10. 12. 2020 18:00
Večerní aukce 2020
Večerní aukce 2020

1. polovina 17. století Německo Olej, plátno 61,5 x 51 cm Signováno: Nesignováno Portrét neprovdané dívky dle textu vpravo nahoře ve věku 16 let. Podobizna prozrazuje vytříbený vkus a je úměrná módě měšťanského patriciátu. Virtuozita malíře se projevuje v decentním projevu a zároveň náznaky postavení portrétované dívky pomocí jemných detailů jako je límec s šitou italskou reticellou, diadém ve vlasech s drahými kameny a perlami a bohatě zdobený řetěz a pás.