Vincent Sellaer byl vlámský renesanční malíř, známý zejména svými mytologickými a náboženskými náměty. Jeho díla vynikají monumentalitou formy a kombinací italského a severského stylu. O jeho životě je známo velmi málo informací, ale předpokládá se, že působil v Mechelenu kolem roku 1538.
Vincent Sellaer je někdy ztotožňován s umělcem, kterého pozdější životopisec Karel van Mander označil jako Vincenta Geldersmana. Van Mander popsal Sellaera jako dobrého malíře alegorií. Existuje spekulace, že Sellaer strávil nějaký čas v Brescii a možná i v dalších italských kulturních centrech kolem let 1521 až 1524.
Známé je pouze jediné signované a datované dílo Vincenta Sellaera, nazvané "Kristus žehná dětem", které se nachází v Alte Pinakothek v Mnichově. Na základě charakteristik tohoto obrazu bylo Sellaerovi připsáno několik dalších děl, zobrazujících často postavy v poloviční délce s mytologickými nebo křesťanskými náměty.
Sellaerovo dílo kombinuje vliv leonardovsko-lombardské školy s florentsko-románským vlivem, a také projevuje benátskou školu ve stylu a barvách. Jeho obrazy jsou známy pro monumentalitu forem a použití typicky italských stylových prvků, jako jsou sfumato a clair-obscur. Témata jeho děl zahrnují Madonu s dítětem a světci, Svaté příbuzenstvo a také motiv Charity, zobrazované ženou obklopenou kojenci.