1677 Dobová celokožená vazba se zašlým zlacením hřbetu 20 x 12,5 x 5 cm Thomas Bartholin byl lékař, teolog a matematik a působil na dánském královském dvoře. Jeho rozsáhlá a detailní anatomie lidského těla se stala na dlouhou dobu nepřekonaným zdrojem informací z tohoto oboru. Přispěl k objevu lymfatického systému, inovoval v oblasti anestézie a patologie lidského vývoje. Předkládaná edice je neobvyklá i velkým rozsahem ilustračního doprovodu, který pojednání doprovází. Je zařazen rytý frontispis a 120 mědirytinových zobrazení v textu a na tabulích, které jsou v mnoha případech skládané. Papír oxidací místy zahnědlý, 3 stará razítka. Jako celek výborně zachovalý exemplář medicíny 17. století.