datum aukce 27. 10. 2021 16:00
20
803
prodáno za: 41 000 CZK
vyvolávací cena: 5 000 CZK

90. JAROSLAV PANUŠKA 1872 - 1958 - KRAJINA S CHALOUPKAMI

1. polovina 20. století Olej, karton 49 x 65 cm Vpravo dole 'Panuška' Panuška celoživotně lnul láskou k přírodě a prosté motivy z volné krajiny začal malovat již na pražské Akademii kolem roku 1893. Po dvou dekádách příklonu k symbolismu, z kterých vycházejí známé pohádkové a strašidelné výjevy se po roce 1920 opět soustředil na motivy z českého venkova. Z tohoto okruhu tvorby pochází i zde představená krajina se svěží uvolněnou barevností. Panuška je považován za nejoriginálnějšího žáka slavné Mařákovy školy, jenž v díle spojuje starší realistickou tradici s modernějšími impresionistickými postupy malby.

*****0 41 000 CZK 27. 10. 2021 15:09:47
*****2 40 000 CZK 27. 10. 2021 15:09:37
*****0 40 000 CZK 27. 10. 2021 15:09:37
*****2 39 000 CZK 27. 10. 2021 15:09:29