#154

Ladislav Šíma
(1885 – 1956)

ŽENA U STOLU

LADISLAV ŠÍMA 1885 - 1956 - ŽENA U STOLU
#154

Ladislav Šíma
(1885 – 1956)

ŽENA U STOLU

7 limitů
513 zobrazení
27 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
27. 10. 2021 16:00

1. polovina 20. století Olej, překližka 90 x 73 cm Vpravo dole 'L. Šíma' Akademický malíř Ladislav Šíma zpracovával především figurální témata. Mnoho jeho obrazů vyjadřuje krásy Benešovska a Vlašimska, např. Žně pod Chlumem, Blaník, Údolí Konopišťského potoka, Podzim na Konopišti apod. Po celý život publikoval články o výtvarném umění.

Ladislav Šíma se narodil 12. července 1885 v Praze.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesorů Vlaha Bukovace, Bohumíra Roubalíka a Františka Thiele. Byl známý především svými krajinami a figurálními malbami. Používal různé techniky malby.

Zemřel 12. května 1956 v Benešově u Prahy.