datum aukce 27. 10. 2021 16:00
15
371
prodáno za: 26 000 CZK
vyvolávací cena: 5 000 CZK

153. JOSEF MULTRUS 1898 - 1957 - ZÁTIŠÍ S KACHNOU A ZELENINOU

20. - 30. léta 20. století Olej, plátno 74 x 100 cm Vlevo dole 'Multrus' Josef Multrus patřil mezi vynikající figuralisty. Maloval prostředí, které důvěrně znal - rodinné příslušníky, své okolí, krajiny a zátiší. Často volil tmavší barevné ladění, které zejména v zátiších doplňoval kontrastními barevnými prvky. Předložené historizující Zátiší s kachnou a zeleninou následuje trend žánrových kuchyňských zátiší, která se v umění objevují po celá staletí již od dob antiky.

*****5 26 000 CZK 27. 10. 2021 15:41:40
*****3 25 000 CZK 27. 10. 2021 15:41:38
*****5 24 000 CZK 27. 10. 2021 15:41:28
*****3 23 000 CZK 27. 10. 2021 15:41:26
*****5 22 000 CZK 27. 10. 2021 15:41:20
*****9 21 000 CZK 27. 10. 2021 15:41:19
*****5 20 000 CZK 27. 10. 2021 15:41:19
*****9 19 000 CZK 27. 10. 2021 15:41:16