16. století
Itálie
Hedvábí, kovem foliovaná nit
42 x 30 cm
Nesignováno
Výšivka s bohatou pozamentovou výzdobou a realistickým stínováním s motivem Ježíše Krista v okamžiku zmrtvýchvstání. V popředí této události přihlížejí dva bojující vojáci se štíty. Obdobné církevní výšivky známe ze sbírky rodiny Rothschildů z časového úseku 15.-17. století.