1500
Německo
Tempera, pergamen
16,5 x 11 cm
Nesignováno
Vzácná gotická dvojice kreseb na pergamenu s motivem Ježíše Krista 'hle muže - iluzi čistoty'. Scéna se odehrává před samotným ukřižováním, kdy se mu až karikaturně zachycené postavy vysmívají a korunují jej jako spasitele symbolickou trnovou korunou. Dojem z obou kreseb je akcentován historickými rámy z 18. století.