#3

PÁROVÉ OBRÁZKY - POSMÍVÁNÍ SE KRISTU

#3

424 zobrazení
23 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 12 000 Kč
17. 6. 2021 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

1500 Německo Tempera, pergamen 16,5 x 11 cm Nesignováno Vzácná gotická dvojice kreseb na pergamenu s motivem Ježíše Krista 'hle muže - iluzi čistoty'. Scéna se odehrává před samotným ukřižováním, kdy se mu až karikaturně zachycené postavy vysmívají a korunují jej jako spasitele symbolickou trnovou korunou. Dojem z obou kreseb je akcentován historickými rámy z 18. století.