#17

ZÁTIŠÍ S OVOCEM

ZÁTIŠÍ S OVOCEM
#17

ZÁTIŠÍ S OVOCEM

328 zobrazení
75 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
17. 6. 2021 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

17. století Itálie Olej, plátno Ve výřezu 81 x 117 cm Nesignováno Velkoformátové manýristické zátiší se škálou plodin poukazujících na ladění do období pozdního léta. Podobně jako Juan Sanchéz Cotán ve Španělsku, Fede Galizia v Itálii, a Clara Peeters v Nizozemsku se autor rozhodl komponovat dílo v duchu kontrastního koloritu hroznů, broskví a saténového ubrusu vůči tmavšímu a neutrálnímu pozadí. Zjednodušené prostředí, kde je zátiší usazeno tak dává vyniknout jednotlivým detailům a dává malíři prostor lépe upozornit na svou technickou zdatnost v vystižení jednotlivých kusů.