#16

NEZNÁMÝ AUTOR - ANDĚL S KLÍČEM K BEZEDNÉ JÁMĚ

#16

353 zobrazení
26 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
17. 6. 2021 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

17. století Olej, plátno 26 x 23,5 cm Výjimečně působivý námět anděla vlečícího ďábla na řetězu k bezedné jámě je možnou parafrází grafiky z roku 1511 od Albrechta Dürera. Ve Zjevení Janově (20) je popsáno: 'Potom jsem uviděl anděla sestupujícího z nebe, který měl v ruce klíč od propasti a veliký řetěz. Ten se zmocnil draka, toho dávného hada, jenž je ďábel a satan, a svázal jej na tisíc let.'