#14

MADONA S JEŽÍŠKEM

MADONA S JEŽÍŠKEM
MADONA S JEŽÍŠKEM
MADONA S JEŽÍŠKEM
MADONA S JEŽÍŠKEM
MADONA S JEŽÍŠKEM
#14

MADONA S JEŽÍŠKEM

Sculpture
403 zobrazení
60 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
17. 6. 2021 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

Přelom 16. a 17. století střední Evropa Polychromované a zlacené dřevo 97 cm Madona stojící na půlměsíci, s Ježíškem na levé ruce. Panna Maria je v tomto případě vyobrazena jako běžnému lidu blízká a podobná - bez roušky, korunky a s nezvyklou typikou tváře, která může být odrazem skutečného lidského modelu. Marie je oděná do rudých šatů se šněrovaným živůtkem a vrstvenými rukávy a částečně ji halí modrozlatý pláštík. Madona i Ježíšek upírají pohledy kupředu a gesty rukou hovoří s pozorovatelem.