#7

NEZNÁMÝ AUTOR - HERAKLES A HYDRA

#7

Drawings
353 zobrazení
20 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 17 000 Kč
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

16. století Pero, ruční papír 27,5 x 27,5 cm Nesignováno Mytologický výjev Herakla v duelu s nestvůrnou Hydrou, která terorizovala Lernu. Herakles v nápřahu třímá hořící strom, který vytrhl opodál, aby Hydře upálil hlavu tam, kde ji usekl. Hydře by tam jinak narostly dvě nové. Herakles jejím zabitím splnil druhý ze svých dvanácti smrtelně nebezpečných úkolů, jež mu zadal král Eurystheus. Heraklovy činy patří ve výtvarném umění k prakticky nevyčerpatelnému žánru.