Přelom 16. a 17. století
Akvarel, pastel, hedvábí
22 x 16,5 cm
Jacques Callot byl lotrinský kreslíř a rytec, jež vytvořil mnoho mědirytů a leptů. Klíčovým se stal cyklus Hrůzy války, jehož výpovědní hodnota o době Třicetileté války je neocenitelná. Vytvářel figurální témata šitokého tématického zaměření.