#90

Miloš Alexander Bazovský
(1899 – 1968)

Malatiná

Miloš Alexander Bazovský - Malatiná (dílo publikováno)
#90

Miloš Alexander Bazovský
(1899 – 1968)

Malatiná

300 zobrazení
250 000 Kč
Auction House GROMA s.r.o.
Auction House GROMA s.r.o.
Vyvolávací cena: 250 000 Kč
26. 5. 2022 18:00

další informace
Rozměry s rámem: 32,5 x 46 cm. Dílo je publikováno v knize: Abelovský, J., Bajcurová, K.: Sbírka Bohumila Hanzela. Trenčín 2012, strana 46. Z publikace Zdenka Bohumila Hanzela: "Malatina a Ždiaran jsou dokladem závěrečného vyznění Bazovského tvorby v letech 1952 - 1957. Tehdy stvořil díla, která patří k vrcholům nejen jeho umění, ale znamenají i nóvum v rámcích našeho poválečného výtvaru."
15 x 28
1955
Signováno vpravo dole.
Rámováno.
Standardní stav.

Olej na lepence.

Miloš Alexander Bazovský se narodil roku 1899 v Turanech a zemřel roku 1968 v Trenčíně. Byl slovenský malíř, který se inspiroval lidovým uměním a zároveň byl zakladatelem slovenské výtvarné moderny. Studoval na Akademii výtvarných umění v Budapešti, na Akademii výtvarných umění v Praze (AVU) a také absolvoval soukromou malířskou školu ve Vídni.