prodejce | Galerie Goltzova tvrz |
Podzim u Skutče, olej na plátně, 96 x 135 cm, Obraz se stejným motivem publikován v monografii autora, oblíbené místo Gustava Porše blízko jeho milované Skutče, vzniklo zde mnoho obrazů ve všech ročních obdobích, jak dokládají četné fotografie z výstav. Dokonce foto z atelieru při malování tohoto místa použil na poděkování za přání k padesátým narozeninám. Luxusně rámováno.
Gustav Porš se narodil 2. února 1888 v Chrudimi.
Studoval na Akademii umění v Praze v letech 1912–1915 u profesorů Vlaha Bukovace a Jana Preislera. Byl známý jako krajinář a často tvořil na Českomoravské vrchovině, ve Skutči a v Železných horách. Po dokončení studií se usadil ve Skutči, kde žil a pracoval až do konce svého života.
Jeho díla, zachycující krásu tamější krajiny, jsou dodnes oblíbená a často se dědí z generace na generaci v domácnostech ve Skutči a okolí.
Zemřel 2. května 1955 ve Skutči.