prodejce | Galerie Goltzova tvrz |
Tak kdo je tady pánem?, olej na plátně, 45 x 30 cm, Libor Vojkůvka, ač samouk, vynikal bravurní technikou malby, která se promítala do všech jeho obrazů. Kdo je tady pánem je zajímavou ukázkou typické tvorby oblíbeného moravského malíře, jehož díla jsou na trhu s uměním vzácná.
Libor Vojkůvka byl český naivní malíř, cestovatel, fotograf, lidový bavič, entomolog a písmák, původním povoláním zahradník.
Libor Vojkůvka se systematicky věnoval malbě od počátku 70. let 20. století a v polovině 70. let začal pravidelně vystavovat své obrazy. Žil a tvořil ve městě Šternberk na Moravě. Po roce 1990 procestoval více než stovku zemí světa a během svých cest objevil několik dosud neznámých druhů brouků.
Měl dvě děti se svou bývalou manželkou Alenou Vojkůvkovou, dceru Alenu a syna Dalimila. V roce 2012 se podruhé oženil s Dagmar Kubíčkovou, se kterou měl syna Damiána.
Libor Vojkůvka zemřel 21. září 2018 ve věku 71 let.