datum aukce 04. 05. 2021 20:00
6
2114
prodáno za: 1 600 000 CZK
vyvolávací cena: 750 000 CZK

6. Radimský Václav (1867 - 1946), Pohled na Goulet

Pohled na Goulet, olej na plátně, 65 x 93 cm, Původní Radimského autorský štítek s názvem obrazu. Též Štítek Pařížského uměleckého salonu Caesar Guimaraes. Publikován v monografii. Vystaven: Galerie Hl. města Prahy 2011, Hamburg, Drážďany (1. 1/3 20. století - zezadu štítky). Komentář k obrazu Dr. Naděždy Blažíčkové Horové: Václav Radimský v roce 1902 uspořádal v Praze svoji třetí výstavu, na které opět s úspěchem předvedl českému publiku jak umí barvou věrně vystihnout náladu určitého okamžiku dne. Jeho cílem byla snaha zachytit charakter přírody a její proměnlivou barevnost, postihnout chvilku v přírodě, zdánlivě stejnou, a přesto pokaždé jinou. V Pohledu na Goulet, již publikovaném, předvedl Radimský jeden ze svých oblíbených motivů, nejraději vyhledával prosluněné partie, pohledy na vodní plochu, zachycoval odrazy stromů a větví na vodní hladině a přitom se zaměřoval na zachycení mihotavých světel, slunečních paprsků a na vystižení barevné atmosféry dne. To vše jemným malířským procítěným provedením v intencích moderní krajinářské imprese. (Při kompletaci monografie Václava Radimského došlo k záměně popisek k fotografiím. Foto k prodávanému obrazu je uvedeno v soupisu díla pod číslem 153, ale popisky jsou zaměněny s číslem 93.)

prodejce Galerie Goltzova tvrz

*****3 1 600 000 CZK 04. 05. 2021 20:15:14
*****6 1 550 000 CZK 04. 05. 2021 20:15:08
*****3 1 500 000 CZK 04. 05. 2021 20:14:30
*****8 1 450 000 CZK 04. 05. 2021 20:13:52
*****6 1 400 000 CZK 04. 05. 2021 20:13:22
*****8 1 350 000 CZK 04. 05. 2021 20:13:12
*****6 1 300 000 CZK 04. 05. 2021 20:12:43
*****8 1 250 000 CZK 04. 05. 2021 20:12:14
*****6 1 200 000 CZK 04. 05. 2021 20:11:47
*****3 1 150 000 CZK 04. 05. 2021 20:11:33
*****3 1 100 000 CZK 04. 05. 2021 20:11:05
*****3 1 050 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:47
*****5 1 000 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:36
*****3 980 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:33
*****5 960 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:28
*****3 940 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:26
*****5 920 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:21
*****3 900 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:19
*****5 880 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:10
*****3 860 000 CZK 04. 05. 2021 20:10:07