datum aukce 04. 05. 2021 20:00
6
912
prodáno za: 220 000 CZK
vyvolávací cena: 130 000 CZK

22. Blažíček Oldřich (1887 - 1953), Před bouří na Štramberku

Před bouří na Štramberku, olej na kartonu, 60 x 80 cm, datováno 1911. Původně adjustováno i zaskleno. Z posudku Dr. Naděždy Blažíčkové Horové citujeme:  ..... obraz Před bouří na Štramberku svědčí o Blažíčkově umění výstižně vyjádřit atmosféru v přírodě ve chvíli, kdy tmavé mraky ohlašují blížící se bouři. Prostor je vybudován dlouhými a vláčnými, plynulými tahy štětce, perspektiva je výtečná, stejně jako použitá barevnost. Zřetelné je, že Blažíček vždy tvořil lehce, spontánně a s radostí. Předložené náladové zobrazení atmosféry Před bouří na Štramberku patří k prvořadým Blažíčkovým dílům..   Provenience: Z majetku vnučky sběratele, který obraz zakoupil přímo od Oldřicha Blažíčka.

prodejce Galerie Goltzova tvrz

*****7 220 000 CZK 04. 05. 2021 20:48:47
*****8 210 000 CZK 04. 05. 2021 20:48:38
*****7 200 000 CZK 04. 05. 2021 20:48:30
*****8 195 000 CZK 04. 05. 2021 20:48:06
*****7 190 000 CZK 04. 05. 2021 20:48:03
*****6 185 000 CZK 04. 05. 2021 20:47:50
*****7 180 000 CZK 04. 05. 2021 20:47:18
*****8 175 000 CZK 04. 05. 2021 20:47:13
*****7 170 000 CZK 04. 05. 2021 20:47:03
*****8 165 000 CZK 04. 05. 2021 20:46:59
*****7 160 000 CZK 04. 05. 2021 20:46:34
*****8 155 000 CZK 04. 05. 2021 20:46:25