#4

Alois Schneiderka
(1896 – 1958)

Pohled z okna

Schneiderka Alois (1896 - 1958), Pohled z okna
#4

Alois Schneiderka
(1896 – 1958)

Pohled z okna

1 limit
418 zobrazení
52 000 Kč
Galerie Goltzova tvrz
Galerie Goltzova tvrz
Vyvolávací cena: 50 000 Kč
10. 5. 2022 20:00

Prodejce
Galerie Goltzova tvrz

Schneiderka Alois, Pohled z okna, olej na plátně, 77 x 59 cm

Alois Schneiderka, křtěný Alois Bedřich, se narodil 23. prosince 1896 ve Valašském Meziříčí.

Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni u J. Rumplera a na Julianově akademii v Paříži u A. Debaye. Po první světové válce se vrátil na vídeňskou Akademii a studoval u A. Sochaczewského.

Byl známý jako český malíř, který se proslavil svou uměleckou kázání a restaurováním památek byzantského umění v Bulharsku.

Zemřel 7. září 1958 ve Velkých Karlovicích.