Prodejce | Galerie Goltzova tvrz |
Schneiderka Alois, Pohled z okna, olej na plátně, 77 x 59 cm
Alois Schneiderka, křtěný Alois Bedřich, se narodil 23. prosince 1896 ve Valašském Meziříčí.
Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni u J. Rumplera a na Julianově akademii v Paříži u A. Debaye. Po první světové válce se vrátil na vídeňskou Akademii a studoval u A. Sochaczewského.
Byl známý jako český malíř, který se proslavil svou uměleckou kázání a restaurováním památek byzantského umění v Bulharsku.
Zemřel 7. září 1958 ve Velkých Karlovicích.