#59

Damien Hirst
(1965)

Shark Spin Painting

Hirst Damien - Shark Spin Painting
#59

Damien Hirst
(1965)

Shark Spin Painting

Významní čeští a slovenští malíři
236 zobrazení
130 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
14. 5. 2022 16:00

akryl/papír
49 x 64,5 cm
2009
sign. LD reliéfním razítkem Hirst Studio
Hirst Damien

vzadu informace: obraz vytvořen pro vernisáž autorovy výstavy “Requiem“ v Pinchuk Art Centre v Kyjevě v 04/2009; rámováno

Damien Steven Hirst se narodil 7. června 1965 v Bristolu.

Studoval na Goldsmiths College v Londýně, kde se stal členem významné tvůrčí skupiny Mladí britští umělci (YBA). Jeho práce zahrnují širokou škálu výtvarných technik, včetně malby, instalace a plastiky.

Hirst je známý svým zájmem o téma smrti, které často zobrazuje ve svých dílech. Proslavil se zejména sérií skutečných zvířat, jako jsou koně nebo krávy, naložených do formaldehydu. Jedním z jeho nejslavnějších děl je "Fyzická nemožnost smrti v mysli někoho živého" (1991), která zahrnuje 4,3 metru dlouhého žraloka tygrovaného naloženého ve formaldehydu a stala se symbolem Mladých britských umělců po celém světě.