technika | akryl/papír |
rozměr | 49 x 64,5 cm |
rok | 2009 |
signatura | sign. LD reliéfním razítkem Hirst Studio |
autor | Hirst Damien |
vzadu informace: obraz vytvořen pro vernisáž autorovy výstavy “Requiem“ v Pinchuk Art Centre v Kyjevě v 04/2009; rámováno
Damien Steven Hirst se narodil 7. června 1965 v Bristolu.
Studoval na Goldsmiths College v Londýně, kde se stal členem významné tvůrčí skupiny Mladí britští umělci (YBA). Jeho práce zahrnují širokou škálu výtvarných technik, včetně malby, instalace a plastiky.
Hirst je známý svým zájmem o téma smrti, které často zobrazuje ve svých dílech. Proslavil se zejména sérií skutečných zvířat, jako jsou koně nebo krávy, naložených do formaldehydu. Jedním z jeho nejslavnějších děl je "Fyzická nemožnost smrti v mysli někoho živého" (1991), která zahrnuje 4,3 metru dlouhého žraloka tygrovaného naloženého ve formaldehydu a stala se symbolem Mladých britských umělců po celém světě.