technika | lept |
rozměr | ve výřezu 52,5 x 34,5 cm |
rok | 1997 |
signatura | sign. PD Karel Demel 97 |
autor | Demel Karel |
rámováno, pasparta
Vystudoval UMPRUM, ateliér ilustrace a plakátu Z. Sklenáře. Vliv na jeho následující tvorbu měl i J. Anderle, který v ateliéru působil na pozici odborného asistenta. Jeho grafické práce se vyznačují kombinací různých technik (např. suchá jehla, rytina, lept, akvatinta), inspiraci nachází v hudbě a poezii. Za svou grafickou i ilustrátorskou tvorbu získal řadu ocenění, je také nositelem francouzského řádu Rytíř krásných umění a literatury. Je členem SČUG Hollar a jeho dílo je zastoupeno v mnoha soukromých i veřejných sbírkách včetně Galerie hlavního města Prahy a Slovenské národní galerie v Bratislavě.