technika | olej/plátno |
rozměr | 74 x 115 cm |
rok | 1988 |
signatura | sign. vzadu Chlupáč 1988 |
stav díla | vystaveno: M. Chlupáč malíř a sochař, Galerie ART Praha, 2014; rámováno |
Původně studoval medicínu, po uzavření vysokých škol, za 2. světové války, se vyučil kamenosochařem. Po válce absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru J. Wagnera. Tvořil především monumentální díla inspirovaná kubismem. Mimo sochařství se věnoval i teorii umění a malbě. Člen Skupiny Máj 57, předseda Bloku tvůrčích skupin. Vyučoval v rakouských sochařských akademiích.