#123

Miloslav Chlupáč
(1920 – 2008)

Poušť

Chlupáč Miloslav - Poušť
Chlupáč Miloslav - Poušť
Chlupáč Miloslav - Poušť
Chlupáč Miloslav - Poušť
#123

Miloslav Chlupáč
(1920 – 2008)

Poušť

Významní čeští a slovenští malíří
3 limity
508 zobrazení
580 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 360 000 Kč
20. 11. 2021 16:00

olej/plátno
74 x 115 cm
1988
sign. vzadu Chlupáč 1988
vystaveno: M. Chlupáč malíř a sochař, Galerie ART Praha, 2014; rámováno

Původně studoval medicínu, po uzavření vysokých škol, za 2. světové války, se vyučil kamenosochařem. Po válce absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru J. Wagnera. Tvořil především monumentální díla inspirovaná kubismem. Mimo sochařství se věnoval i teorii umění a malbě. Člen Skupiny Máj 57, předseda Bloku tvůrčích skupin. Vyučoval v rakouských sochařských akademiích.