technika | olej/dřevěná deska |
rozměr | 25,5 x 35 cm |
rok | 40. - 50. léta |
signatura | sign. PD AP |
stav díla | vzadu razítko J.U.C. Bedřich Kominík; expertiza PhDr. N. Blažíčková-Horová; rámováno |
datace autor | 1791 - 1868 |
Horská krajina s jezerem | Soukromě studoval u švýcarského krajináře J. H. Wuesta. Podnikl studijní cestu do Německa, Francie a Belgie. Malíř krajinář, tvořil v duchu romantismu. Člen Jednoty umělců výtvarných.