technika | olej/lepenka |
rozměr | 32 x 39 cm |
rok | kolem 1890 |
signatura | sign. PD J. Mařák |
stav díla | konzultoval a pravost potvrdil PhDr. Mgr. M. Zachař; rámováno |
datace autor | 1832 - 1899 |
Lesní potok | Malíř, krajinář, zakladatel školy mařákovců. Profesor na Akademii v Praze, vynikající kreslíř, proslul lesními interiéry, patří do generace Národního divadla, romanticky laděný umělec, začal jako první učit plenérovou malbu, měl řadu vynikajících žáků - Kaván, Lebeda, Slavíček, Holub apod.