#113

Julius Eduard Mařák
(1832 – 1899)

Lesní potok

Mařák Julius Eduard
Mařák Julius Eduard
Mařák Julius Eduard
Mařák Julius Eduard
#113

Julius Eduard Mařák
(1832 – 1899)

Lesní potok

Významní čeští a slovenští malíři
623 zobrazení
130 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
15. 11. 2020 16:00

olej/lepenka
32 x 39 cm
kolem 1890
sign. PD J. Mařák
konzultoval a pravost potvrdil PhDr. Mgr. M. Zachař; rámováno
datace autor
1832 - 1899

Lesní potok | Malíř, krajinář, zakladatel školy mařákovců. Profesor na Akademii v Praze, vynikající kreslíř, proslul lesními interiéry, patří do generace Národního divadla, romanticky laděný umělec, začal jako první učit plenérovou malbu, měl řadu vynikajících žáků - Kaván, Lebeda, Slavíček, Holub apod.