technika | olej/plátno |
rozměr | 100,5 x 70 cm |
rok | konec 30. let |
signatura | sign. PD Coubine |
stav díla | expertiza PhDr. J. Siblík; rámováno |
datace autor | 1883 - 1969 |
Zátiší s kyticí | Významný český a francouzský malíř, sochař a grafik. Byl členem Osmy a jedním ze zakladatelů české moderní malby. V roce 1913 odešel do Francie. Později přijal francouzské občanství. Patřil k předním francouzským malířům. Ve své době konkuroval i Picassovi. Půvabná byla zejména jeho krajinomalba, zátiší, portréty, ale i později klasicistní akty.