#105

Coubine Othon

Coubine Othon
Coubine Othon
Coubine Othon
Coubine Othon
Coubine Othon
#105

Coubine Othon

Významní čeští a slovenští malíři
536 zobrazení
690 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
15. 11. 2020 16:00

olej/plátno
100,5 x 70 cm
konec 30. let
sign. PD Coubine
expertiza PhDr. J. Siblík; rámováno
datace autor
1883 - 1969

Zátiší s kyticí | Významný český a francouzský malíř, sochař a grafik. Byl členem Osmy a jedním ze zakladatelů české moderní malby. V roce 1913 odešel do Francie. Později přijal francouzské občanství. Patřil k předním francouzským malířům. Ve své době konkuroval i Picassovi. Půvabná byla zejména jeho krajinomalba, zátiší, portréty, ale i později klasicistní akty.