#18

Jan Šafařík
(1886 – 1915)

Boulevard des Italiens

ŠAFAŘÍK Jan - Boulevard des Italiens
#18

Jan Šafařík
(1886 – 1915)

Boulevard des Italiens

1-50
446 zobrazení
2 200 000 Kč
European Arts
European Arts
Vyvolávací cena: 2 200 000 Kč
22. 11. 2020 13:00

olej na plátně
65 x 80 cm
okolo 1912
PD ŠAFAŘÍK
1886 - 1915

technika: olej na plátně | rozměr: 65 x 80 cm | rok: okolo 1912 | signatura: PD ŠAFAŘÍK | autor: 1886 - 1915

Jan Šafařík byl český malíř, který působil v Prostějově, Praze a Paříži.

V roce 1903 byl přijat na pražskou Akademii výtvarných umění, kde však studoval pouze jeden rok. Během svého pražského období se zaměřoval na zachycení pražských zákoutí, které se objevily i ve známé publikaci "Zlatá Praha" a na pohlednicích od nakladatele Jedličky.

V roce 1907 byl odvelen do Bosny, kde sloužil v armádě. V roce 1908 dezertoval a zachytil dramatický příběh své cesty ve svých uměleckých dílech. Následující rok dorazil až do Paříže, kde se usadil a získal veřejné uznání. Mezi lety 1909 a 1914 vystavoval čtyřikrát na prestižním pařížském Salonu. O jeho osudech po roce 1914 není nic známo.

Jan Šafařík byl také žákem malíře Jana Köhlera, u kterého se zdokonaloval v technice akvarelů.