#107

Martin Krajc
(1984)

Bedroom

Krajc Martin - Bedroom
#107

Martin Krajc
(1984)

Bedroom

Arts
1 limit
814 zobrazení
280 000 Kč
European Arts
European Arts
Vyvolávací cena: 130 000 Kč
22. 5. 2022 13:00

Akryl na plátně
100 x 120 cm
2021
zezadu MARTIN KRAJC
1746 - 1815

Vidíme zde plátno od Martina Krajce, které nás přivádí do ložnice ověnčené designovými kousky nábytku a též kráskou v popředí. Práce malíře se vyznačuje důrazem na lidskou postavu, zastupující mu hlavní výrazový prostředek. Pro autora je příznačný expresivní a též uvolněný malířský rukopis, který se v nabízeném plátně projevuje konturováním námětů, malířskou zkratkou a též stavbou postavy oné krásky. Vidíme zde projevy malířovy školy ateliéru M. Rittsteina, streetartové scény, jejíž byl součástí, ale také autorovu oblibu inspirovat se v populární kultuře či módními ikonami. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 200 000 - 300 000 CZK.

Martin Krajc je malíř s expresivním stylem, který kombinuje dravost s umělcovou nezdolnou radostí ze života. Jeho počátky byly silně ovlivněny street artem, což je umělecký směr spojený s tvorbou ve veřejném prostoru, často na zdech městských budov. Zásadním momentem v jeho tvorbě byla stáž v Madridu, kde byl ovlivněn uměním starých mistrů, což přidalo jeho malbě hravost a odkrylo kouzlo koridy.

V jeho malbách se často objevuje variace motivu býků, což je pravděpodobně odkaz na koridu a jeho zážitky z Madridu. Kromě toho se věnuje také figurální malbě, kde zdůrazňuje barevnost a expresivitu postav.

Je zajímavé, jak stáže a zkušenosti mohou ovlivnit umělcovu tvorbu, přidávat nové prvky a otevírat nové perspektivy. Krajc zjevně nachází inspiraci v různorodých zdrojích a spojuje je do svého originálního a expresivního vyjádření.